Сторінки

Наша школа

"Вчитель, який постійно працює над своїм самовдосконаленням, працює і над удосконаленням свого навчального закладу.
                                            Йоганн Генріх Песталоцці




Сучасна школа потребує вчителя з новими якостями, який не тільки має хорошу фахову підготовку та професійну культуру, а й здатний до:

• постійного самовдосконалення;
• творчого підходу до навчання учнів у відповідності до умов сьогодення;
• критичної оцінки власних досягнень у роботі з учнями та аналізу відсутності результативності роботи за наявності такої проблеми;
• постійного позитивного налаштування до пошуку нового в роботі з дітьми – паростками нового етапу науково-технічного прогрессу.
Сприйняття дитини такою, як вона є та можливістю скеровувати її навчання й виховання, не ламаючи при цьому її особистості.






Візитка школи
Історія становлення Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2     ім. Ю. Федьковича Чернівецької міської ради починається ще з австрійських часів, коли за Указом австрійського цісаря від 4 вересня 1862 року, а також відповідно до рішення Міністерства освіти та віровизнань Австрії від 24 вересня того ж року на розі вулиць Семигородської та Кафедральної розташувалася Вища православна реальна школа, яка мала технічне спрямування. На відміну від класичних гімназій, замість класичних мов вивчалися математика, креслення, природознавство, фізика та хімія. У перший рік навчання до закладу було зараховано 148 учнів. Спочатку школа розташовувалась у винаймленому приміщенні. Будівництвом школи, де Ви сьогодні знаходитесь, опікувався перший митрополит Буковини Євген Гакман. Споруда була повністю пристосована до ведення навчального процесу і освячена 1 жовтня 1870 року. Школу очолив учитель математики Венцель Корн, згодом член Крайової шкільної ради Буковини, радник магістрату, голова багатьох культурно-освітніх товариств і благодійних фондів.
У Вищій православній реальній школі працювало багато відомих особистостей краю:
- відомий український письменник і композитор Сидір Воробкевич (літературний псевдонім - Данило Млака) – учитель співу та релігії;
- Григорій Воробкевич (літературний псевдонім - Наум Шрам);
- депутат Буковинського сейму Єротей Пігуляк викладав хімію;
- відомий буковинський художник і педагог Юстин Пігуляк – вів креслення та каліграфію;
- розпочав свою трудову діяльність відомий буковинський історик, автор книг з історії буковинського краю, викладач німецької мови, географії й історії Раймунд Фрідріх Кайндль;
- доктори філософії – крайовий рабин Лазар Еліас Іґель, Іон Збієра та Євсебій Попович;
- краєзнавець Даніїл Веренка та багато інших.
Після входження Північної Буковини до складу Румунії Вища православна реальна школа отримала назву Православний головний ліцей «Митрополита Сильвестра» і проіснувала під цією назвою до 1940 року.
В 1956 році середній школі № 2 було присвоєно ім’я видатного буковинця Юрія Федьковича.
На сьогоднішній день педагогічний колектив, який забезпечує навчально-виховний процес, складається з 51-го вчителя. В школі навчається 729 учнів у 23-х класокомплектах.
Вчительський колектив співпрацює з багатьма установами й організаціями:
- Чернівецьким національним університетом;
- Педагогічним коледжем Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича;
- Чернівецьким торговельно-економічним інститутом Київського національного торговельно-економічного університету;
- Чернівецьким державним училищем мистецтв ім. С. Воробкевича;
- Чернівецьким літературно-меморіальним музеєм Юрія Федьковича.
Серед вчителів школи є заслужений учитель України, відмінники освіти України, лауреати премій імені О. Поповича та Ю. Федьковича, призери й переможці Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».

Успіхи учнів школи теж заслуговують уваги.

Наша школа

3 коментарі:

  1. Надзвичайно цікава та пізнавальна інформація з історії рідного закладу. Дякую. Успіхів Вам у пошуковій роботі. З повагою А. Смольський.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дійсно, ЗОШ № 2 - один із найкращих навчальних закладів Чернівців, і я пишаюся, що працюю тут. Надзвичайно дружній колектив і атмосфера затишку сприяють якісній роботі, адже ефективне навчання учнів не можливе без позитивного емоційного налаштування. Навіть моя донька Анастасія, бачачи, з якою радістю я йду до школи, обрала ЗОШ № 2 і своїм місцем роботи. Тепер у нашому педагогічному колективі у мене найсильніша підтримка - доця!

      Видалити
  2. Ви є дійсно Вчитель, котрий гідно продовжує традиції школи. Дякую.

    ВідповістиВидалити