Сторінки

Новини блогу

" Викладання - найшляхетніша справа, я розумію, що, незважаючи на всю її трудність, вона може приносити велику радість тому, хто вміє пробуджувати молоді уми."               Ромен Роллан










Я дякую всім своїм рідним, друзям та просто знайомим, що були поруч у 2016! Так-так це саме про вас! Дякую за те, що ви були щирі та розділили всі радості та негаразди минулого року. Міцного здоров'я, МИРУ, щастя, радості, успіхів, достатку, злагоди, любові, та божего благословення в Новому році. Будьте поруч і в 2017 році! Ви найкращі!!!








 27 листопада 2016 р. на базі факультету математики та інформатики ЧНУ проходили інтелектуальні змагання з лінгвістики. В олімпіаді взяли участь  з навчальних закладів міста 89 учнів 6-8 класів, з них 16 учнів ЗОШ №2 та 34 учня 9-11 класів з них 5 учнів ЗОШ №2. Приємно відзначити, що наші учні не просто взяли участь, а і гідно себе показали! Вітаємо учасників та переможців ІІ міської олімпіади з лінгвістики, в тому числі свого учня Бойчука Владислава з отриманням                                                                 диплому за ІІІ місце!




18 листопада 2016 року на базі Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня № 2 ім. Ю. Федьковича відбувся семінар – практикум для керівників загальноосвітніх навчальних закладів на тему «Директор як менеджер інноваційного розвитку загальноосвітнього навчального закладу».
Семінар – практикум для керівників загальноосвітніх навчальних закладів

Керівники навчальних закладів під час семінару відвідали такі уроки та заходи:Урок літературного читання у 3-Б класі «Сучасним дітям – сучасна казка» (проводила вчитель вищої категорії, старший вчитель Руссу Т.Д.)

 Урок технологій (11 клас, хлопці) «Основи проектування професійного майбутнього» (проводив вчитель трудового навчання, вчитель вищої категорії Лукій В.Б.)

Семінар – практикум для керівників загальноосвітніх навчальних закладів
Урок технології (11 клас, дівчата) «Виготовлення листівок різними технологіями» (проводила вчитель методист Бойко С. М.)
Семінар – практикум для керівників загальноосвітніх навчальних закладів



Позакласний захід у 7-В класі «Все навколо геометрія, чи ми навколо геометрії» (проводила вчитель вищої категорії, старший вчитель Греневич Т. С.)

Педагоги ЗОШ № 2 поділилися з присутніми своїм досвідом щодо використання інновацій у навчально-виховному процесі.



Спортивний майданчик

Шановні батьки, вчителі,
небайдужі чернівчани!
      Педколектив, учні, щиро дякують за велику підтримку у голосуванні за проект створення сучасного спортивного майданчика у нашій школі. Проект набрав найбільшу кількість голосів. Отже мрія учнів, здійсниться.Міська рада оголосила про підтримання і фінансування проекту.







24 вересня, в Чернівецькій загальноосвітній школі 
І-ІІІ ступенів №2 ім.Ю.Федьковича проводилися ІІ обласні ігри турніру юних математиків Буковини. 
 В турнірі прийняли участь 14 команд і кожна з них        демонструвала розв`язання складних математичних задач, які носять дослідницький характер, переконливо відстоювали своє розв`язання та активно брали участь у дискусіях.

Вітаємо переможців турніру!
І місце - "Геліос", збірна команда м.Чернівці.

ІІ місце - "Альфа-омега", збірна команда 
Заставнівського району.

ІІІ місце - "Оріон",  збірна команда м.Чернівці, в складі якої є учениця 10 класу нашої школи Митринюк Анна.




В  І  Т  А  Ю  !!!




Шановні колеги! Настає новий навчальний рік. 

Як завжди хочеться вірити, що це буде ХОРОШИЙ навчальний рік.

Бажаю Вам у новому навчальному році, зберігати спадкоємність славних традицій української освіти, 

помножити все те краще, що збережено і досягнуто у вітчизняній освітній системі і, звичайно, не боятися, а навпаки прагнути нових змін! 

Успіхів на педагогічній ниві, удачі у всіх починання, добрих і розумних учнів! 

Нехай ваш корабель пливе спокійно по хвилях бурхливого шкільного життя! 

Щасливого плавання!


©http://privitay.com.ua/1veres.php?dat=42







"Українська школа має знаннєву кризу. Дітей вчать забагато" - Л.Гриневич 
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич напередодні нового навчального року побувала в Чернівцях де разом з екс-прем’єр міністром Арсенієм Яценюком відкрили новий корпус університету та навчально-виховний комплекс. Ліля Гриневич налаштувала буковинських педагогів на серйозну боротьбу і запевнила, що освіта – це запорука національної безпеки, адже, переконана, війна у нас зараз також і через пробіли в освітянській галузі. Не вчити дітей по-старому, а дати їм можливість зрозуміти, що вони українці, зробити все для того, аби школярі могли відстояти свою точку зору, співпрацювати з іншими і, найголовніше, знати свої корені. На цьому сконцентрувала увагу у своїй промові до вчителів Буковини міністр Лілія Гриневич. Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України: «Українська школа має знаннєву кризу, я це з повною відповідальність стверджую, бо ми ідемо весь час шляхом накопичування величезної кількості знань і інформації» Окрім того, Лілія Гриневич впевнена, освіта – це запорука національної безпеки, як сучасна армія. І помилки педагогів дуже дорого коштують. Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України: «Все це призвело частково до кризи на сході і до того, що частина українців підтримали агресора»








23 серпня на базі Чернівецької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів №2 ім.Ю.Федьковича відбулось засідання міського методичного об’єднання учителів математики.




Після аналізу роботи ММО за 2015-2016 навчальний рік і завдань на 2016-2017 навчальний рік, зробленого методистом ММЦ Терлецькою І.Д., учасники засідання ґрунтовно опрацювали методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо вивчення математики в 2016-2017 навчальному році.




 Детальний аналіз про успішну  підготовку учнів до зовнішнього  незалежного оцінювання з математики  у 2016 році  зробила  вчитель  гімназії  №2 Мартинюк Ольга Олександрівна







Своїми враженнями про участь в міському та обласному етапах конкурсу "Учитель року 2016" поділилась учитель математики ЗОШ №2 Греневич Тетяна Стефанівна.



























Закінчилось засідання ММО обговоренням плану роботи методичного об’єднання на 2016-2017 навчальний рік. Вчителі одержали відповіді на запитання, пов’язані з вивченням математики в новому навчальному році, підвищили фаховий рівень.










Сьогодні, 19 серпня,  християни святкують 
Преображення Господнє. 
Його ще називають Яблучним Спасом, у цей день прийнято святити яблука. Нехай у цей день Ви відчуєте всеперемагаючий голос Господа нашого та відчуєте на собі його милосердя. Господнє Преображення несе всім вірним неземну радість. Мир Вам і Вашим сім'ям! Щиро вітаю Вас зі святом і бажаю міцного здоров'я та незламної віри! 


Досвід Фінляндії: "Дітей потрібно готувати до життя, а не до екзаменів"

Ще тридцять років тому фінська освіта була у жахливому стані, і хтозна, чи цікавився би нею хтось за межами країни Суомі, якби не рейтинги авторитетної міжнародної організації PISA*, в котрих фінські школярі несподівано позаймали перші місця. Вперше це сталося у 2003 році, тоді вони показали найкращі результати серед оцінюваних країн у читанні та науковому модулі, а також посіли 5 місце в математиці. І світ з зрештою приглянувся до того, як навчають дітей у Фінляндії. Тепер же її систему освіти вважають однією з кращих у світі, і це підтверджують дослідження PISA.

Простір, вільний від обмежень

Загальна ідея фінської школи в тому, аби дитині там було комфортно. Тому фінські діти не мають стресів, не плачуть вранці, не бажаючи йти до школи, і не відчувають себе гіршими за однокласників.
Найяскравіша особливість фінської початкової школи — позбавленість від умовностей та штучних обмежень у всіх аспектах — від одягу до поведінки.
Тут немає шкільної форми — діти можуть приходити і в піжамі, і в офіційному костюмі - аби їм було зручно. Під час уроку можна сидіти, стояти, ходити і навіть лежати на підлозі чи диванчиках, які є в класі — тож суворих зауважень “правильно” скласти руки і ноги, як у наших школах, фінські першачки не почують.
Тут немає єдиного завдання для всіх — одні отримують лише загальні відомості про тему, інші з огляду на свої таланти — значно глибше “занурюються в тему”. А якщо вчитель вмикає, наприклад, навчальний фільм, а учневі така форма подачі інформації нецікава — він може читати книгу. Кожен може засвоювати інформацію у найбільш зручний для себе спосіб, як результат — усі діти засвоюють тему, і можуть ці знання потім застосувати на практиці.
До 4 класу тут немає оцінок — лише в усній формі. З 4 класу починає діяти десятибальна шкала — від 4 до 10 балів. Але якщо школяр не може виконати складне завдання - йому просто дадуть навантаження полегше, і, доки не засвоїть, не будуть ускладнювати. Контрольних майже немає, екзаменів також — лише підсумковий тест у 9 класі.





Лілія Гриневич: Колегія МОН затвердила 

"розвантажені" навчальні програми для 1-4 класів


13 оновлених навчальних програм для 1 – 4 класів відтепер доступні у відкритому онлайн-доступі. Вчителі, батьки та діти можуть ознайомитись із програмами на сайті Міністерства освіти і науки України. 
Навчальні програми початкової школи переглянули, щоб позбавити дітей від зайвої теоретичної інформації. За оновленими програмами для 1-4 класів школярі навчатимуться вже з 1 вересня. 
Окрім того, наступного тижня у відкритому доступі також з’являться затверджені зміни до орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів і методичні рекомендації до оновлених програм. Вони передбачають зміни підходів до оцінювання та педагогічну свободу вчителя.

Нагадуємо, що 4 серпня відбулось засідання Колегії Міністерства освіти і науки України, де і було затверджено оновлені програми для початкової школи. 

Шановні випускники, вчителі, школярі, батьки!
Від щирого серця вітаю всіх вас з святом останнього дзвоника!


Це свято – завжди урочисте, радісне і водночас хвилююче. 

Особливо для випускників, для яких шкільний дзвінок лунає дійсно востаннє.  Бажаю вам знайти власну життєву стежину, стати гідними громадянами нашої держави. Вірте в себе, будьте небайдужими, добрими та чесними людьми! 

Щастя вам і удачі!





Для школярів сьогоднішній дзвінок – це старт літніх канікул. Тож бажаю учням добре і змістовно відпочити, набратися незабутніх вражень та сил перед початком нового етапу на­вчання. Впевнена, що, повернувшись восени за шкільні парти, вам буде про що розповісти друзям та вчителям.

Тож вітаю усіх із святом останнього дзвоника, з успішним закінченням ще одного шкільного року, який кожному подарував нові знання, нові враження, нові думки і почуття!



День вишиванки

День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня. І сьогодні, 19 травня 2016 року, День вишиванки відзначали і в нашій школі.




У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.






Лілія Гриневич: «Діти мають здобути в школі уміння і компетентності 21 століття»





Сьогодні, 17 березня 2016 року,  в нашій школі відбувся Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру". 
Учні із задоволенням розв'язували логічні завдання, 
отримавши задоволення від власної роботи. 






14 БЕРЕЗНЯ - ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ЧИСЛА ПІ

Сьогодні, 14 березня, у світі святкують неофіційне свято присвячене числу Пі. 
Саме сьогодні, 14.03 о 1:59 ночі, тому що це перші знаки числа (3,14159).
Загалом, свято впроваджене на математичних факультетах 
багатьох вузів  у всьому світі. 


Крім того, 14 березня є днем народження 

Альберта Ейнштейна, 

що додає ще більшої значущості цьому дню.








В День святого Валентина
 вітаю
 всіх закоханих 
і тих, хто не встиг ще закохатися з чудовим святом! 





13 лютого 2016 року, в Чернівцях в приміщенні 

обласного центра естетичного виховання «Юність Буковини»

 відбулося завершення другого туру Всеукраїнського 
конкурсу «Учитель року 2016».


Бажаю колегам гідної перемоги в третьому турі конкурсу! 




 Вітаю зі святом Соборності України.


На довгому і тернистому шляху українського народу до заповітного ідеалу про незалежну державу день 22 січня 1919 року навіки увійшов у нашу історію як свято Соборності України.
Об’єднання двох суверенних українських держав – Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну самостійну соборну державу відбулося проголошенням Акта Злуки. 
Сьогоднішнє свято – свято кожного із нас. Воно свідчить про нашу причетність до історії, розуміння один одного, прагнення бути невід’ємною частиною великого українського народу.

Єднаймося заради майбутнього наших дітей, заради процвітання рідного міста, заради величі нашої України! 



В.О.Сухомлинський вважав, що «майстер педагогічної справи наскільки добре знає абетку своєї науки, що на уроці, в ході навчального матеріалу, в центрі його уваги не сам зміст того, що вивчається, а учні, їх розумова праця, їхнє мислення, труднощі їх розумової праці».



Розкрити талановитого вчителя, 
дати йому можливості для розвитку творчості, 
сприяти творчим педагогічним пошукам — ось завдання ІІ-го етапу обласного конкурсу «Учитель року-2016», який розпочався сьогодні, 
20 січня 2016 року.



   Успіхів всім учасникам конкурсу!








Сьогодні на дворі 19 січня, у цей день християни святкують третє велике свято Різдвяного циклу, назва його Водохреща або ж Богоявлення Господнє. 
Вітаю Вас із цим святом, бажаю Вам миру у сім’ї, любові від ближніх і нехай священа Йорданська вода Вас оберігає від усяких бід і Ви завжди будете здорові і щасливі.

На річці на Йордані Мати Сина купає,
Гріх і біль наш змиває.
Освятив Йордан воду на щастя, 
на здоров’я, на вашу вроду.
Цілий світ звеселився, 
 Христос охрестився.








      17 січня 2016 року Бойчук Владислав, 
учень 8 класу, прийме участь в  ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики, яка буде проходити на базі комунальної  обласної загальноосвітньої школи-інтернату     «Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей».  Бажаю тобі повірити в себе, застосувати свій арсенал підготовки, налаштуватися на позитивне виконання роботи та успішно її виконати! 






             Сьогодні я радію успіху свого учня Медвідь Павла, який показав  
ІІІ результат серед  25 учасників  Інтернет – олімпіади з математики 2015-2016 н.р. Павло набрав 31 бал з можливих 50, поступившись учням , які набрали 47 та 32 бали відповідно до першого та другого ретультатів.   
Вітаю з перемогою та бажаю падальших звершень!


2806 58


         16 січня 2016 року, учні нашої школи: Рудий Роман (11 кл.), Лукова Юлія (10 кл.),  Медвідь Павло (9 кл.), Митринюк Ганна (9 кл.) приймуть участь в Інтернет – олімпіаді  з математики, яка буде проходити на базі Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки.
 Вчителі школи бажають Вам повірити в свої сили, зосередитися, зібратися з думками і опрацювати завдання, отримавши задоволення від власної роботи.

Ми віримо, що все що ВИ собі бажаєте, обов'язково здійсниться. УДАЧІ!!!



Умови вступу  у 2016 році




Шановні відвідувачі блогу!
Вітаю Вас з Новим Роком та Різдвом Христовим!
Бажаю Вам міцного здоров`я, добробуту,
благополуччя і Божої благодаті.
Нехай рік Новий буде для Вас багатим на добро,
щедрим на успіхи та вдачі!
Бажаю, щоб Ваша праця завжди була потрібною і корисною,
а успіхи - вагомими та переконливими!
Прийдешній рік хай буде світлим, щасливим та мирним,
а Різдво Христове наповнить серце любов`ю, надією і вірою.




24 грудня 2015 року, в Чернівцях в приміщенні музично-драматичного театру ім. О.Кобилянської відбулося завершення першого туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2016».






Представляти місто Чернівці на обласному рівні будуть педагоги, які посіли І місце в попередніх етапах конкурсу:

  • Яківчик Олеся Мирославівна, вчитель англійської мови гімназії №5;
  • Греневич Тетяна Стефанівна, вчитель математики ЗОШ №2
  • Ворожбит Любов Іванівна, вчитель історії ЗОШ №16;
  • Хабюк Андрій Ярославович, вчитель предмета«Захист Вітчизни»СЗОШ№6.





Щирo вітаю всіх військoвoслужбoвців з Днем Збрoйних Сил України та бажаю Вам усім незламнoї вoлі в пoдoланні труднoщів військoвoгo буття, надійнoгo рoдиннoгo тилу, бoгатирськoгo здoрoв’я та звершення всіх ваших мрій і пoбажань. Окремі вітання нашим бійцям, які зараз захищають нашу країну на СходіВід Вас залежить суверенність нашої держави, мир і спокій українського народу.  Бажаємо, щоб війна якнайшвидше закінчилася, і Ви живими та здоровими повернулися до своїх рідних, які дуже на Вас чекають.

За нашу рідну Україну,
Що зберегли за всі віки-
Низький уклін і тричі «СЛАВА»

Українські захисники.





            
1 грудня 2015 року розпочався І-й етап міського професійного конкурсу «Учитель року – 2016», метою якого є виявлення та підтримка творчої праці педагогів, підвищення їхньої професійної компетентності, популяризація кращих здобутків освітян.

Успіхів всім учасникам конкурсу! 






   Тим, хто вчить математику,
       Тим, хто любить математику,
Тим, хто знає математику,
Тим, хто ще не знає,
     Що він любить математику,
Цей день присвячується!

   Кожний вчитель прагне зацікавити учнів предметом, бо це є запорукою успішного навчання. Таке завдання ставлять перед собою і вчителі математики нашої школи. З метою розвитку пізнавального та індивідуальних творчих і інтелектуальних здібностей учнів, виховання патріотизму, підвищення інтересу до математики 24 листопада був проведений день математики, присвячений найвизначнішому українському математику ХХ сторіччя - Михайлу Пилиповичу Кравчуку.
   Метою дня - познайомитися  з життєвим шляхом та науковою спадщиною М.П.Кравчука, його досягненнями та перемогами, з його видатними учнями. Учні школи мали змогу не тільки послухати лекторську групу та переглянути презентацію але й індивідуально виконати тематичні різнорівневі кросворди, ключовими словами яких були: «Великий математик» - Михайло Кравчук, «Життєве кредо» - Моя любов – Україна і математика, «Відомі учні» - авіаконструктор Архип Люлька та конструктор космічних кораблів Сергій Корольов.





 















      




  20 листопада в нашій школі пройшли урочистості з нагоди другої річниці Дня Гідності та Свободи. В кожному класі проведено уроки пам’яті Героїв Небесної Сотні. Класні керівники ставили за мету вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні, прищеплювати любов до Батьківщини, виховати патріотичну свідомість,  розвивати бажання стати гідними громадянами України. Учні мали змогу відновити в пам’яті події, які стали початком «кривавого майдану», а також учні 9-го класу прийняли участь в акції «Ми пам’ятаємо» на вул. О. Кобилянської. А учні мого класу разом зі своїми однолітками організовали  флеш-моб «Україна понад усе!»





9 коментарів:

  1. Дякую, за цікаву інформацію.Вам успіхів у роботі.

    ВідповістиВидалити
  2. Дякую. І Вам успіхів в усіх починаннях!

    ВідповістиВидалити
  3. Спасибі за належне виховання дітей.Успіхів і всього найкращого!

    ВідповістиВидалити
  4. Дякую! Намагаюсь прислухатись до кожної дитини, настільки, на скільки це можливо…

    ВідповістиВидалити
  5. Вітаю з успішним результатом учасника Інтернет-олімпіади!

    ВідповістиВидалити
  6. Дякую! На мою думку, учитель – це не професія, це покликання, бо той, хто хоч раз відчув радість від перемоги, досягнутої учнем, не уявляє життя без шкільного виру. Це і Ваше покликання, Світлано Миронівно!

    ВідповістиВидалити
  7. Дякую за цікаві новини. Радію за Вас і Ваших вихованців. Бажаю подальших успіхів у конкурсах, олімпіадах.

    ВідповістиВидалити
  8. Вітаю з початком ІІ етапу обласного конкурсу «Учитель року-2016»!Нехай він стане ще одним кроком в утвердженні Вашої майстерності! Бажаю перемоги!!!

    ВідповістиВидалити
  9. Хай проліском світлим життя Ваше квітне,
    весною буяє в душі теплота.
    Здоровя міцніє і радість розквітне,
    ніколи не згасне людська доброта!
    З 8 Березня, Тетяно Стефанівно

    ВідповістиВидалити